Polisy inwestycyjne – automatyczne strategie inwestycyjne [5/6]

Polisy inwestycyjne – automatyczne strategie inwestycyjne [5/6]

Żyjemy w czasach ciągłych zmian, optymalizacji i udoskonaleń procesów decyzyjnych. Zarówno w otaczającym nas życiu jak i w inwestowaniu – zmienia się wiele. W ostatnich latach świat przyśpieszył do takiego rozmiaru, że mamy do czynienia z szumem informacyjnym. Dziś każdy z nas odfiltrowuje z miliardów informacji tyle te, które jego dotyczą. Żyjemy w epoce informatycznej, gdzie czas i informacja są wartością większą od pieniędzy.

Spis artykułów:

Automatyzacja inwestowania to pojęcie, które jeszcze jakiś czas temu za wiele nam nie mówiło. W obecnych czasach, automatyzuje się wszystko tak aby czynnik ludzki odgrywał jak najmniejsza rolę. Dlaczego tak się dzieję? Odpowiedź jest bardzo prosta – maszyna/robot/komputer nie ma uczuć – poddaje decyzje wyliczeniom matematycznym oraz rachunkowi prawdopodobieństwa. Na decyzję inwestycyjne nie mają wpływu emocje, a co za tym idzie możemy wyeliminować dwa kluczowe czynniki jakimi są strach oraz chciwość. Nie bez powodu mówi się, że emocje są naszym największym wrogiem w inwestowaniu.

zarządzanie ryzykiem1

Schemat działania gracza giełdowego jest bardzo prosty – chcemy być postrzegani jako osoby racjonalne, a jednak nasze działania poddane są ogromnym emocjom i irracjonalnością. Niezależnie, czy mamy za sobą wiele lat doświadczeń czy dopiero zaczynamy przygodę z giełdą – musimy uważać na jednego wspólnego wroga – emocje. To one rządzą nami, definiują jakimi ludźmi jesteśmy. W końcu dzięki „strachowi i chciwości” świat rozwija się od tysięcy lat.

Nasza psychika wpływa w sposób bezpośredni na nasze finanse, nie tylko z perspektywy rynku kapitałowego, lecz także w obszarze finansów osobistych. Doskonałym cytatem wydają się być słowa R. Kiyosaki’ego:

„Gdy sprawy zaczynają być związane z pieniędzmi, silne emocje mają tendencję do obniżania finansowej inteligencji.”

Aby wyeliminować powyższe techniki należy decyzyjność przekazać maszynie – automatycznym strategią inwestycyjnym. Dobrze jest ufać najlepszym programom, ale sprawdzać ich skuteczność, tak aby w gruncie rzeczy ostatnie słowo należało do Nas. Nie chodzi bowiem o to, aby przekazać pieniądze do wymyślonego systemu i go nie kontrolować. System ma nam pomóc, nauczyć, wskazać drogę jednak na koniec to my sami podejmujemy decyzję jak zainwestować zgromadzone środki. Tu znowu wrócę do emocji – pamiętajmy, że musimy nauczyć się je kontrolować.

Invest-Help-wyniki-2016

Algorytm zysku – Invest Help

Jako przykład zautomatyzowanej strategii inwestycyjnej przedstawię strategię InvestHelp.pl.

Invest Help jest połączeniem dwóch strategii inwestycyjnych, dzięki którym możliwe jest zarabianie w dobrych okresach na rynku, oraz ochrona kapitału podczas przecen, krachów i kryzysów. System generuje sygnały, które pozwalają nam aktywnie zarządzać swoimi pieniędzmi.

Strategie są używane naprzemiennie w zależności od aktualnej sytuacji na rynku. Natomiast Invest Help wskazuje dokładny moment wejścia w konkretną strategie. Połączenie strategii inwestycyjnych oraz dobrego momentu wejścia/wyjścia na rynek są niezbędne aby wypracować wysoki zysk!

 

strategia ochrony pomnażania

A czy Ty w swoim inwestowaniu kierujesz się emocjami? Czy strach i chciwość przesłaniają Ci oczy i przez to dokonujesz złych wyborów inwestycyjnych? Sprawdź najlepsze automatyczne strategie inwestycyjne oferowane przez InvestHelp.pl i podejmij wyzwanie zarządzania swoimi pieniędzmi.

Marcin Płuciennik

Zapisz

Zapisz