Polisy inwestycyjne – „przywiązani do polisy” [4/6]

Po serii artykułów wprowadzających, wymianie kilku maili z naszymi klientami postanowiłem opisać problem osób przywiązanych do polis inwestycyjnych. Problem jest o tyle dotkliwy, iż dotyczy on osób, które zostały w te produkty wrobione. Istnieje szereg firm, a raczej sprzedawców tych firm, którzy za pomocą obietnic ogromnych zysków sprzedawali produkty klientom, bez informowania ich o ryzyku inwestycyjnym. Jeżeli nie czytałeś poprzednich artykułów zapraszam do nadrobienia zaległości.

Spis artykułów – czyli czego możesz się spodziewać w kolejnych częściach:

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że ja również zawodowo zajmowałem się oferowaniem polis inwestycyjnych. Nie wstydzę się tego, ponieważ jak przeczytałeś w poprzednich artykułach uważam, że produkt jest świetny, ale tylko przy pewnych założeniach. Jeżeli ktoś uważa, że wpłacając pieniądze „samo się zarobi” jest w błędzie. Moi klienci dobrze znali zasady gry i wiedzieli, że tylko odpowiednie zarządzanie produktem może przynieść im zyski. Jest to najważniejszy warunek – pamiętaj, że samo wpłacanie pieniędzy na polisę to czyste marnotrawstwo.

W dzisiejszej publikacji nie będę roztrząsał moralnych aspektów sprzedaży produktów inwestycyjnych opakowanych w ubezpieczenia na życie. Prawda jest taka, że sprzedawcy tych produktów w 90% nie wiedzą nic o sprzedawanych produktach, mają plan sprzedażowy, premie od sprzedaży i szefa, który ich „motywuje” do oferowania produktów. Często też sprzedawcy przekazują klientom fałszywe informację odnośnie konstrukcji polis inwestycyjnych, mamiąc ich ogromnymi zyskami z inwestycji, sprzedając je jako bezpieczną lokatę, polisolokatę itp. Z drugiej jednak strony, każdy kto podpisał umowę, podpisał się pod deklaracją, że zapoznał się z Ogólnymi Warunkami Umowy i regulaminem oraz zna ryzyko inwestycyjne.

Winnych można szukać wszędzie, jednak nie o to chodzi. Produkty inwestycyjne, firmy inwestycyjne, firmy ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne, ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, sprzedawcy, doradcy, specjaliści itp., jak to ludzie – dzielą się na dobrych i złych. To na kogo trafimy to wielka loteria. Zamiast skupiać się na szukaniu winnych całego zamieszania skupmy się nad tym na co mamy wpływ. Posiadając polisę inwestycyjną możemy zrobić tylko – i aż – 3 rzeczy.

  1. Możemy skorzystać z możliwości złożenia pozwu zbiorowego i ubiegać się o zwrot pieniędzy z polisy inwestycyjnej tytułem pozwu zbiorowego przeciw ubezpieczycielowi.
  2. Możemy dalej opłacać składki i narzekać na to, że wszyscy nas oszukują, a cała branża finansowa działa w zmowie, czyhając tylko na nasze pieniądze.
  3. Możemy wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć zarabiać na polisie inwestycyjnej.

Jakie masz opcje

Jeżeli interesujesz się 1 opcją bez problemu znajdziesz w Internecie informacje odnośnie tego jak przyłączyć się do pozwu – wystarczy, że wpiszesz „Przywiązani do polisy”.

Jeżeli interesujesz się 2 opcją – to znaczy, że średnio szanujesz swoje pieniądze, bądź radzisz sobie na tyle dobrze, że jesteś w stanie wypracowywać ponadprzeciętne zwroty z inwestycji.

W odniesieniu do 3 opcji – jeżeli chcesz zarabiać na polisie inwestycyjnej, musisz posiadać strategię inwestycyjną. Są to założenia, dzięki którym dopasowujesz sposób zarządzania pieniędzmi do aktualnej sytuacji rynkowej. Przedstawmy to na obrazku jako wzór biorąc strategię Invest Help.

strategia ochrony pomnażania

Invest Help jest połączeniem dwóch strategii inwestycyjnych, dzięki którym możliwe jest zarabianie w dobrych okresach na rynku, oraz ochrona kapitału podczas przecen, krachów i kryzysów. System generuje sygnały, które pozwalają nam aktywnie zarządzać swoimi pieniędzmi.

Strategie są używane naprzemiennie w zależności od aktualnej sytuacji na rynku. Natomiast Invest Help wskazuje dokładny moment wejścia w konkretną strategię. Połączenie strategii inwestycyjnych oraz dobrego momentu wejścia/wyjścia na rynek są niezbędne aby wypracować wysoki zysk!

Jeżeli chodzi o zarządzanie na polisie inwestycyjnej, nic tak nie ułatwia życia jak algorytm inwestycyjny, który 95% pracy wykonuje za Nas. Z badań przeprowadzonych ankietowo, na wybranych klientach Invest Help wynika, że ponad 90% naszych obecnych klientów nigdy wcześniej nie zarządzała swoimi polisami inwestycyjnymi. Był to błąd, który na szczęście naprawili, dzięki czemu teraz mogą spać spokojnie, a ich oszczędności są pomnażane 24h na dobę.

Od Ciebie zależy czy zmienisz swoje wyniki inwestycyjne, czy będziesz narzekał na system finansowy, a w tym na polisy inwestycyjne, giełdę oraz „sprzedawców” polis.

Weź sprawy w swoje ręce i zmień to na co masz wpływ.

Marcin Płuciennik

Zapisz

Zapisz